ana_sayfa
FAALİYETLER
Yazılı Soru Önergeleri
Genel Kurul Soruları
Kanun Teklifleri
Sözlü Soru Önergeleri
Makalelerim
Genel Kurul Konuşmaları
Yazılı S.Ö.(Cevaplanan)
Meclis Araştırma Önergeleri
Yazılı Soru Önergeleri > Adana kavşaklar hakkında
14/10/2010

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını; Anayasa’nın 98 ve İçtüzüğün 96. maddeleri gereğince saygılarımla talep ederim.


Yılmaz TANKUT
MHP Adana Milletvekili


Adana’da ihalesi 2009 yılı içinde gerçekleştirilen ve kenti ikiye bölen Turan Cemal Beriker Bulvarı üzerindeki Müze kavşağı ve Türkkuşu kavşağındaki alt geçit projelerinin bir türlü bitirilememesi vatandaşlarımıza büyük sorunlar yaşatmaktadır. Kent trafiği adeta kilitlenmiş, felç olmuştur. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde artan yoğunluk nedeniyle hem yaya hem de araç trafiği tam bir çileye dönüşmüştür.

Hal böyle iken, edindiğimiz bilgilere göre, İktidar partisinin Adana temsilcisi AKP İl Başkanı, yerel bir televizyona yaptığı açıklamada, kavşak projelerinin 45 günde biteceğini söylerken, Karayolları 5. Bölge Müdürü ise, İl Koordinasyon Kurulu toplantısında 2011 yılının Şubat yada Mart aylarında tamamlanabileceğini ifade etmiştir. Bu arada, Adanalı vatandaşlarımız Havaalanı kavşağı ile ilgili bir çalışma olup olmadığını da merak etmektedir.


Bu hususlar çerçevesinde;

1- Adana’da bahsi geçen kavşaklarla ilgili son durum nedir?

2- Müze kavşağı ve Türkkuşu kavşağındaki çalışmalar ne zaman bitecektir?

3- Havaalanı kavşağındaki çalışmalar başlamış mıdır, başladı ise güncel durumu nedir?

,