ana_sayfa
FAALİYETLER
Yazılı Soru Önergeleri
Genel Kurul Soruları
Kanun Teklifleri
Sözlü Soru Önergeleri
Makalelerim
Genel Kurul Konuşmaları
Yazılı S.Ö.(Cevaplanan)
Meclis Araştırma Önergeleri
Makalelerim > HAFTA ORTASI

HAFTA ORTASI

MERHABA,

Adana Haber’ in değerli okuyucuları öncelikle hepinize merhaba deyip sevgi ve saygılarımı sunarak bu ilkyazıma başlamak istiyorum. Ancak peşinen belirtmeliyim ki zaman zaman bu sütunlar aracılığı sizlere seslenirken haddimizi ve yerimizi bileceğimizden bütün gazeteci arkadaşlarımın emin olmasını isterim. Çünkü yıllarını bu kutsal mesleğe adamış bin bir zahmet ve çile ile yazı ve haberlerini halkımıza iletmeye çalışan basın mensubu arkadaşlarıma ukalalık ve saygısızlık yapmayı bilmeyerek olsa dahi istemem. Bu yüzden de şimdiden ilerde olabilecek bazı hata ve yanlışlıklarımdan dolayı özürlerimin kabulünü diliyorum.

Geçtiğimiz hafta içerisinde MHP Adana İl Teşkilatı olarak Adana Haber’e bir nezaket ziyareti gerçekleştirdik. Ziyaret amacımız hem güncel konularla ilgili görüş alışverişinde bulunmak, hem de yenilenen Adana Haber’in içerik, görsellik ve kalitesini takdir ettiğimizi ifade ederek, yenilenen yüzüyle Adana Haber’e emek veren bütün arkadaşlarımıza tebriklerimizi sunmaktı. Ziyaretimiz esnasında bize çok samimi ve sıcak bir ortamda ev sahipliği yapan gazetenin imtiyaz sahibi Sayın Rıfat Söylemez ile usta yazarlarından Necmi Uçar’a şükranlarımı sunuyorum. Rıfat Söylemez’in haftada bir de olsa Adana Haber de yazmamı rica etmesi beni hem heyecanlandırdı hem de onurlandırdı. İnşallah bu sütunlardan sizlere seslenme imkânını sağlayanlara mahcup olmam diyor ilgi ve güvenlerine teşekkür ediyorum.

Buradan yerimiz ve imkânlarımız elverdiği ölçüde gündemle ilgili siyasi ve sosyal olay ve sorunlara değinmeye çalışacağız. Hem ülke, hem de bölgemizdeki sıkıntı ve gelişmeleri takip ederek düşüncelerimizi ve yorumlarımızı siz değerli Adana Haber okuyucuları ile paylaşmaya çalışacağız. Takdir edersiniz ki bu yorum ve değerlendirmelerimiz zaman zaman mensubu bulunduğum ve şu an il başkanlığını yürütmeye çalıştığım MHP Adana İl Teşkilatımızın zaviyesinden de olacaktır. Ancak her ne açıdan olursa olsun bütün yorum ve değerlendirmelerimizde seviye ve ciddiyetimizi korumaya özen göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Bize göre, bugün maalesef ülke, devlet ve millet olarak çok zor ve sıkıntılı bir zaman diliminden geçmekteyiz. İçerde ihanet odakları ile dışarıda onları destekleyen husumet ittifakları hep birlikte aziz milletimizin birliğine, dirliğine, istiklal ve istikbaline zeval getirecek pek çok arzu ve isteklerini, ne yazık ki bugün işbaşında bulunan AKP’ nin taşeronluğunda adım adım gerçekleştirmektedirler.

Milli kimliğimizin tartışıldığı, üniter yapımızın sorgulandığı, şanlı bayrağımızın aşağılandığı, ihanetlerin akıl almaz boyutlara ulaştığı, ayaklanma provalarının yapıldığı bir Türkiye’ de halen sahte ve pembe tablolar çizilerek milli direnç ve refleksimizin köreltilmesine çalışılmaktadır. İşte AKP bütün bu gelişme ve hadiseleri hiçbir şey yokmuş gibi büyük bir gaflet ve fütursuzlukla izleyerek, kendisini tek başına iktidara taşıyan büyük Türk Milletini çok hafife alarak adeta ateşle oynamaktadır.

Genel başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli 30 Kasımda yaptığı en son il başkanları toplantısında, bu konulara değinmiş ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bölünmez bir bütün olarak ebed müddet yaşayacağının altını çizmiştir. Muhtemel bir erken ve baskın seçime MHP nin tüm il ve ilçe teşkilatlarının hazır olmasını istemiş ve kurultay sürecini yılbaşından itibaren başlatmıştır. 2006 Mayıs Ayı sonuna kadar bütün il ve ilçe kongreleri yapılarak uygun bir zamanda büyük kurultayın yapılacağını ve yapılacak bu kongrelerin MHP’ nin tek başına iktidar kongreleri olacağını önemle belirtmiştir. Yine ekonomik, sosyal ve siyasi olumsuzlukların artık dayanılmaz bir noktaya ulaştığını ifade etmiştir. Netice olarak artık bıçağın kemiğe dayandığını ve AKP nin yaptığı tahribatı ancak ve ancak MHP nin tek başına çok güçlü bir şekilde iktidara gelerek onaracağını söylemiştir. Aziz milletimizin AKP ye daha fazla katlanmaya tahammülünün kalmadığını, Türk Milleti’nin ve Türkiye’nin geleceği ve kurtuluşunun bu kangrenin bir neşter vurularak sökülüp atılmasına bağlı olduğunu anlatarak, o neşterin siyasi zemindeki adresi ve isminin hiç şüphesiz Milliyetçi Hareket Partisi olduğunun önemle altını çizmiştir. “AKP GİDECEK MHP GELECEK” sloganıyla toplumun bütün kesimleri ile kucaklaşılması lazım geldiğini ve sağduyu sahibi bütün vatandaşlarımıza MHP’nin kapılarının sonuna kadar açık olduğunu söylemiştir.

Her şeyin hayırlısı olsun diyerek sağlıcakla kalın diyorum.


07–12–2006
Yılmaz TANKUT


,,