ana_sayfa
FAALİYETLER
Yazılı Soru Önergeleri
Genel Kurul Soruları
Kanun Teklifleri
Sözlü Soru Önergeleri
Makalelerim
Genel Kurul Konuşmaları
Yazılı S.Ö.(Cevaplanan)
Meclis Araştırma Önergeleri
Yazılı Soru Önergeleri > Adana belde ve köy okullarında kalorifer bulunmaması hakkında
13/12/2010

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı Sayın Nimet ÇUBUKÇU tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını; Anayasa’nın 98 ve İçtüzüğün 96. maddeleri gereğince saygılarımla talep ederim.

Yılmaz TANKUT
MHP Adana Milletvekili

Seçim bölgem Adana’ya bağlı yayla iklimine sahip olan dolayısıyla içinde bulunduğumuz ağır kış şartlarının daha fazla hissedildiği Feke, Saimbeyli, Tufanbeyli, Aladağ, Pozantı gibi yüksek rakımlı ilçelerimizdeki belde ve köy okullarında kalorifer bulunmadığı, bu yüzden öğrencilerin ve öğretmenlerin büyük sıkıntılar yaşadıkları bildirilmektedir.

Öte yandan, bu yıl İl Özel İdaresi imkânlarıyla kalorifer sistemi kurulan Tufanbeyli ilçemize bağlı Bozgüney beldesindeki ilköğretim okulunda ise hizmetli, görevli bulunmadığı için sistemin çalıştırılamadığı bilgisi edinilmiştir. Ana sınıfı ile birlikte yaklaşık 250 öğrencisi bulunan okulda hem öğrenciler hem de eğitim personeli ciddi mağduriyetler yaşadığı ifade edilmektedir.


Bu bilgiler çerçevesinde;

1- Adana’ya bağlı adı geçen ilçelerimize ait belde ve köylerdeki okullarda kalorifer bulunmadığı için, Tufanbeyli’ye bağlı Bozgüney beldesindeki okulda ise görevli bulunmadığı için yaşanan sorun ve şikâyetler ile ilgili bilginiz var mıdır?

2- Anılan sorunların çözümü hususunda bir planlama yapılmış mıdır?

3- Böyle bir çalışma yoksa ne zaman başlatılacaktır?

,