ana_sayfa
FAALİYETLER
Yazılı Soru Önergeleri
Genel Kurul Soruları
Kanun Teklifleri
Sözlü Soru Önergeleri
Makalelerim
Genel Kurul Konuşmaları
Yazılı S.Ö.(Cevaplanan)
Meclis Araştırma Önergeleri
Yaz��l�� Soru ��nergeleri > TBMM e-postalarına gelen küfürlü e-postalar hakkında
13/12/2010

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Mehmet Ali ŞAHİN tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla talep ederim.

Yılmaz TANKUT
MHP Adana Milletvekili


Bugün bütün Dünyanın gündemine oturan yabancı bir internet sitesinin menfi ve müspet etkilerinin konuşulduğu bir atmosferde, yerli ve bölgesel web sitelerinde pek çoğumuzla ilgili haksız, yanlış, iftira içeren seviyesiz yorumlar yapılmakta, mailler gönderilmekte, fakat bu konuda eliniz-kolunuz bağlı, hiç bir şey yapamamaktasınız.

Birkaç aydır hemen hemen her gün @tbmm.gov.tr uzantılı TBMM e-posta adreslerine sürekli olarak küfür ve seviyesiz bilgi içeren e-postalar gönderilmektedir. Mesela son haftalarda Milletvekillerin TBMM e-posta adreslerine siyasi parti Genel Başkanları hakkında seviyesiz, terbiyesiz, söz ve küfürler içeren e-postalar gelmektedir.


Bu bilgiler çerçevesinde;

1- Başkanlık olarak bu sorundan bilginiz var mıdır? Bu küfür içeren e-postaların engellenmesi konusunda hangi çalışmalar yapılmaktadır?

2- Tarafınızdan veya danışmanlarınız tarafından bu e-postalar görülmüş müdür? Ayrıca bu e-postalar ile ilgili Milletvekilleri veya danışmanları bir şikayette veya uyarıda bulunmuş mudur?

3- Bu e-postaları gönderen kişi veya kişiler kimlerdir? Bunlar hakkında bir araştırma veya herhangi bir işlem yapılmış mıdır?,