ana_sayfa
FAALİYETLER
Yazılı Soru Önergeleri
Genel Kurul Soruları
Kanun Teklifleri
Sözlü Soru Önergeleri
Makalelerim
Genel Kurul Konuşmaları
Yazılı S.Ö.(Cevaplanan)
Meclis Araştırma Önergeleri
Makalelerim > BİR KONGRENİN ARDINDAN

HAFTA ORTASI

BİR KONGRENİN ARDINDAN

Geçtiğimiz hafta sonu MHP Adana İl Kongresine iştirak etmek üzere Adana’mıza gelen Genel Başkanımız Sayın Bahçeli çok anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. “Acılar paylaşıldıkça azalır” sözünü tasdik eder mahiyette olan bu ziyaret esnasında oldukça duygusal anlar yaşandı. Bir hafta önce bölücü ihanet odaklarının saldırısı sonucu Şırnak’ta şehit olan uzman çavuş İsa Çiçek’ in taziye ziyareti esnasında şehidimizin anne ve babasının gösterdiği inanılmaz vakar ve vatan sevgisi, başta Genel Başkanımız olmak üzere hepimizi derinden etkiledi. Taziye ziyaretinde bile şehidimizin köyünün ve ailesinin vatan ve millet sevgisi uğruna, bütün acılarını yüreklerine gömerek metanetlerini kaybetmediklerine bir kez daha şahit olduk ve haklı olarak böylesine büyük bir milletin mensubu olmakla da gururlandık. Şehidimize bir kez daha buradan Allah’tan rahmet, fedakâr ve gururlu ailesine sabır diliyoruz

Genel Başkanımız bu ziyaretin ertesi günü (16.04.2006) Yüreğir Kapalı Spor Salonunda yapılan il olağan kongremize katılarak salonu hınca hınç dolduran binlerce heyecanlı ve coşkulu kalabalığa hitap ederek oldukça önemli mesajlar verdi. Özellikle 57.hükümette yok denecek kadar azalan terörü yeniden horlatarak gencecik vatan evlatlarının şehit olmalarının önünü açan başbakana açıkça meydan okudu. İmralı canisinin asılmasından, kuran kurslarının istismarına, başörtüsünü siyasi malzeme yapmaktan, etnik siyaset anlayışına kadar her konuda hiçbir sözünü yerine getirmeyen AKP yi gerçekleri gizlemekle suçladı. Televizyonlarda sadece Tayyib Erdoğan ve dizilerden başka bir şey gösterilmediğini ifade ederek, tek başına televizyonlarda milleti aldatacağına karşıma çık orada gerçekleri belgeleri ile tartışalım diyerek başbakana hodri meydan dedi. Yine bu dönemde yapılan bütün haksız ve hukuksuz uygulamaların, yapılan yolsuzlukların ve ülkemizin parçalanmasına yol açabilecek gaflet ötesi yasal düzenlemelerin, MHP iktidarında mutlaka hesabının sorulacağını altını çizerek belirtti. Salonda bulunan hemen herkes istisnasız büyük bir şevk ve dikkatle Genel Başkanımızı dinleyerek müthiş bir heyecan ve coşku ile sevgi gösterilerinde bulunarak Devlet Bey’i adeta bağrına bastı.

Netice olarak il başkanlığını yürüttüğüm ve yeniden yetki aldığım MHP Adana İl Kongresi, kongre öncesinde tahmin ettiğimiz gibi Genel Başkanımızın da katılımı ile çok görkemli, organize ve disiplinli bir şekilde gerçekleşmiştir. Buradan hem Genel Başkanımıza, hem bize yetki vererek güvenlerini belirten delege arkadaşlarıma, hem de kongremize ilgi gösteren, emek veren bütün gönüldaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu kongre MHP’nin Adana’daki gücünü bir kez daha göstermiş olup, mevcut siyasi iktidarın tek alternatifinin ve toplumsal muhalefetin tek sözcüsünün MHP olduğunu çok açık bir şekilde ispat etmiştir. Genel Başkanımız Adana’daki ilgi ve coşkudan son derece memnun olarak ve teşekkürlerini ifade ederek Ankara’ya dönmüştür.

MHP Adana İl kurultayında ortaya çıkan diğer bir sonucu ise şu şekilde özetleyebiliriz; Devletin varlığı, toprağın bölünmezliği ve milletin birliği için hiçbir yük altına girmeyen ve bu zamana kadar zerre kadar alın teri dökmeyenler, bu ülkede iktidar olmalarının faturasını yıllardan beri yokluk, yolsuzluk, açlık ve terörle boğuşan bu asil milletin sırtına yüklemişlerdir. Ancak bugün toplumumuz, bu zihniyetle ülkeyi yönetenlerin en son temsilcisi ve en fütursuzu olan AKP yi yaşadığı acı tecrübeler ışığında deşifre ederek değerlendirmektedir. İşte bu değerlendirmeler sonucunda da bütün siyasi hayatını yukarıdaki hassasiyetler çerçevesinde sürdüren, acı, ızdırap ve gözyaşı döken MHP yi inşallah yapılacak ilk seçimlerde bu defa tek başına hak ettiği iktidarına getirecektir.

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen MHP Adana İl Kurultayı, Türk Milliyetçileri başta olmak üzere kendisini Türk hisseden, bu ülkenin bölünmez bir bütün olarak ebediyete kadar Türk yurdu olarak kalmasını tercih eden hemen her kesimin umudu ve ilgi odağı olmuştur. Yine bu kongre, MHP’nin Adana’daki etkinliğini göstermiş olup, Türk Milliyetçilerinin ve bu ülkeyi karşılıksız sevenlerin yegâne siyasi temsilcisinin MHP olduğunu net olarak bir kez daha perçinlemiştir.

Her türlü küskünlüğün ve şahsi hesabın bir tarafa bırakılarak geleceğimize, gelecek nesillerimizin haysiyetinin ve şahsiyetinin korunmasına, ihanet ve şer odaklarının dağıtılmasına, ancak MHP’nin tek başına iktidarında ulaşılacağı düşüncesi, toplumun değişik kesimlerine hâkim olmaya başlamıştır. Çünkü MHP Adana kurultayı toplumun hemen her kesiminin katıldığı bir kurultay olup büyük bir başarı ile yapılmıştır.

Bu kongremizin Adana’mıza, camiamıza ve ülkemize hayırlı olması diliyor sağlıcakla kalın diyorum.

19–04–2006

Yılmaz TANKUT

ytankut@keynet.com.tr

ytankut@mhp-adana.org.tr

,